سینوسها حفره هایی پر از هوا در استخوانهای جمجمه و صورت هستند، هر عاملی مانند عفونت که موجب پر شدن و گرفتگی حفره ها گردد موجب بروز عارضه سینوزیت خواهد شد.

خیلی از ما در زمان سلامتی از وجود چنین حفره هایی بی خبر هستیم و تا زمانی که این درد زجرآور را در گونه ها و ابروها همراه با سردرد شدید حس نکنیم از آن اگاهی نخواهیم داشت.

عفونت سینوس یا سینوزیت می تواند در هر سن و سالی برای افراد مختلف اتفاق بیفتد و در اغلب اوقات، عفونت های سینوسی را می توان با داروهای خانگی درمان کرد اما نباید از این بیماری غافل شد زیرا می تواند عوارضی جدی به همراه داشته باشد.

درمان خانگی سینوزیت

شما می توانید با روشهای خانگی این درد را درمان کنید برای این کار:

  1. معجزه سرکه سیب و عسل 
    بخش اصلی سرکه سیب اسید استیک می باشد که مانع از رشد باکتری ها شده و می تواند برای درمان عفونت سینوسی بسیار موثر باشد.

    برای درمان 1 لیوان آب گرم را که به آن یک قاشق مرباخوری سرکه سیب و یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کرده اید را میل نمایید، برای بهبودی کامل سفارش می شود این درمان را به مدت یک هفته ادامه دهید.

  2. چای زنجبیل و عسل

مقداری زنجبیل تازه را در یک فنجان آب جوش به مدت پنج دقیقه جوشانده و سپس مقدار کمی آب لیمو و یک قاشق مرباخوری عسل را اضافه کنید و میل نمایید این نوشیدنی را 2 تا 3 بار در روز بنوشید.

چای زنجبیل خواص ضد باکتری و ضد التهابی زیادی داشته و در درمان بیماری های بسیاری موثر است.

       3. چای شنبلیله و عسل

نوشیدن چای داغ شنبلیله می تواند در تسکین احتقان بینی بسیار موثر بوده و موجب بهبود عفونت سینوس ها شود.

دو قاشق چایخوری از دانه شنبلیله را در یک کاسه کوچک آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید و اجازه دهید دانه ها نرم شوند سپس یک قاشق مرباخوری عسل به آن اضافه نموده و مصرف کنید.

این نوشیدنی داغ ضد التهاب بوده و موجب کاهش احتقان بینی و درد از روی گونه ها و پیشانی ها می شود.

      4. عرق نعناع و عسل

نصف استکان عرق نعناع را با یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط نموده و هر یک دقیقه یک قطره در بینی بچکانید و این کار را در هر مرحله 5 بار تکرار نمایید.