عسل و دارچین دو معجزه خدادادی است که در اختیار ما انسانها قرار گرفته است با این دو اکسیر می توان بسیاری از بیماری ها را درمان کرد در این بحث به برخی از خواص این دو معجون خواهیم پرداخت.

در نتیجه پژوهشی که در مجله معروف ویکلی ورلد (Weekly World) کانادا چاپ شد تعداد و نوع بیماری هایی که با عسل و دارچین درمان می شد را بدین گونه آورده اند.

 

 1. یک قسمت عسل را در دو قسمت آب ولرم حل کرده و به آن 1 قاشق چایخوری پودر دارچین اضافه نمایید از ترکیب و مخلوط فوق خمیری بدست خواهد آمد که بایستی بر روی محل درد به آرامی مالش دهید با این کار درد بعد از 15 دقیقه از بین خواهد رفت.
 2. یک فنجان آب ولرم را با دو قاشق عسل و یک قاشق چایخوری پودر دارچین مخلوط کرده و میل کنید این کار را تا بهبودی کامل ادامه دهید.
 3. یک قاشق غذاخوری عسل با 4/1 قاشق چایخوری پودر دارچین را مخلوط نموده و قبل از صبحانه میل نمایید مطالعات نشان داده که با استفاده از ترکیب این دو ماده غذایی و مصرف آن، درد بیماران بعد از 1 ماه از بین خواهد رفت. لازم به توضیح است که بیماران مورد مطالعه توان راه رفتن را نداشتند اما بعد از استفاده از این روش، توانستند بدون احساس هیچ دردی را بروند.

درد مفاصل

 

 1. قبل از استحمام، یک قاشق چایخوری پودر دارچین را در یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روی سر خود بمالید و 5 الی 15 دقیقه صبر نمایید  سپس موهای خود را بشوئید.

 

درمان ریزش مو

 

 1.  دو قاشق غذاخوری عسل را همراه با 1 قاشق چایخوری پودر دارچین در 1 لیوان آب ولرم حل نموده و آن را میل کنید با این روش موجب می شود میکروب های مثانه را از بین برود.

عفونت مثانه

 1.  پنج قاشق چایخوری عسل را همراه با یک قاشق چایخوری پودر دارچین مخلوط کنید و خمیر حاصله را روی دندان خراب بمالید این عمل را 3 بار در روز انجام دهید تا دندان خراب و دردناک درمان شود.

درد دندان

 1.  دو قاشق غذاخوری عسل + سه قاشق چایخوری پودر دارچین را در مقداری برابر دو لیوان چای ولرم حل کرده و نوش جان کنید به این ترتیب بعد از 2 ساعت کلسترول خون شما پایین خواهد آمد.

- تحقیقات انجام شده نشان داده است که مصرف عسل خالص در درمان بیماران مبتلا به کلسترول بسیار مفید است.

کلسترول خون

 1.  یک قاشق غذاخوری عسل را با 4/1 قاشق چایخوری پودر دارچین مخلوط نموده و آن را به مدت 3 روز استفاده نمایید این روش در درمان سرماخوردگی، سرفه مزمن و سینوزیت بسیار موثر است.

درمان سرماخوردگی

 1. آقایان برای رفع مشکل ناباروری بایستی 2 قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل نمایند.
 2. خانمها می توانند از پودر دارچین برای باردار شدن استفاده کنند.
 3. زنان نابارور مقداری پودر دارچین را با 2/1 قاشق چایخوری عسل مخلوط نموده و آن را به طور مرتب در روز، روی لثه یا دهان خود قرار دهند این کار باعث می شود که مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود.

- در مریلند (شهری در آمریکا) برای مدت 14 سال هیچ نوزادی متولد نمی شد تا اینکه زنان و مردان شروع به خوردن عسل و دارچین کردند و بعد از مدت کوتاهی زنان باردار شدند.

درمان ناباروی

 1. مخلوط عسل و پودر دارچین، بهترین درمان کننده درد معده، زخم معده و نفخ می باشد.

معده درد

 1. با عسل و پودر دارچین خمیر درست کنید و آن را بر روی نان به جای مربا قرار دهید. این روش را به طور مرتب به عنوان صبحانه میل کنید.

روش فوق باعث پایین کاهش کلسترول، پایین آمدن ضربان قلب، به راحتی نفس کشیدن، بهتر شدن جریان خون و جلوگیری از بیماری قلبی می شود.

 

بیماری قلبی و عروقی

 1. مصرف روزانه از عسل و دارچین باعث حفاظت بدن از باکتری و ویروس می شود.
 2. وجود مقادیر زیاد انواع ویتامین و آهن بدن را در برابر بیماریها مقاوم می کند. 
 3. استفاده روزانه از عسل، باعث بهبود عملکرد گلبول های سفید خون شده و در نتیجه با افزایش سیستم دفاعی، بدن به راحتی با ویروس ها و باکتری ها مقابله می کند.

سیستم دفاعی بدن

 1. پودر دارچین را با 2 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و قبل از هر وعده غذایی میل نمایید این کار موجب ترشح اسید معده شده و غذای وارده به معده را هضم کند و از سوء هاضمه جلوگیری کند.

سوء هاضمه

 1. عسل حاوی مواد مفید طبیعی، املاح معدنی و انواع ویتامین ها می باشد و به این ترتیب از آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری می کند.

آنفولانزا

 1. مصرف چای با عسل و پودر دارچین از بین برنده پیری زودرس می شود.
 2.  4 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق پودر دارچین را در 3 فنجان آب حل کرده و بجوشانید و مانند چای میل نمایید. 3 الی 4 بار در روز به مقدار 4/1 فنجان بنوشید تا پوستی لطیف و نرم داشته باشید.

افزایش طول عمر

 1. سه قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق غذاخوری پودر دارچین مخلوط نمایید و قبل از خواب، روی تاول قرار دهید و صبح مخلوط مالیده شده بر روی تاول را با آب ولرم بشویید. اگر این کار را به مدت 2 هفته هر روز انجام دهید، تاول را از ریشه از بین خواهید برد.

تاول

 1. تمام عفونت های پوستی و اگزما با استفاده از عسل و پودر دارچین قابل درمان هستند.

 

عفونت پوستی

 1. مخلوط آب، عسل و پودر دارچین را هر روز و قبل از صبحانه با معده خالی 1 فنجان میل کنید، اگر مخلوط گفته شده را هر روز استفاده کنید از تجمع چربی در بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن می گردد.

درمان چاقی

 1. عسل و دارچین، درمان کننده سرطان های معده و استخوان شناخته شده است، ماهانه 3 بار در روز، 1 قاشق غذاخوری عسل با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را برای جلوگیری از سرطان مصرف کنید.

درمان بیماری

 1. مقدار مساوی از عسل و دارچین گرسنگی را از بین می برد.
 2.  2/1 قاشق غذاخوری عسل در 1 لیوان آب و مقدار کمی پودر دارچین، باعث سر زنده تر شدن و انرژی بیشتر می شود.

رفع گرسنگی

 1. یک قاشق چای خوری عسل و دارچین را با آب ولرم مخلوط کرده و صبح ها میل نمایید این روش باعث راحت نفس کشیدن می شود.

تنفس بد

 1. مصرف مقدار مساوی، عسل و دارچین باعث بهبود شنوایی می شود.

مطالب تهیه شده فوق اندکی از هزاران فواید این دو ماده غذایی فوق العاده است که به آن اشاره  شد لذا می توان با استفاده از این دو ماده خدادادی که بوفور یافت می شود سلامتی خود را تضمین نمود.