معجزه ای بنام عسل و زنجبیل 

 
با نوشیدن شربت عسل و زنجبیل که یکی از بهترین نوشیدنی های دارویی است با تمام امراض و بیماری ها وداع کنید.
 

سلامت قلب

بیماری قلبی و عروقی
 
زنجبیل دارای ترکیباتی است که مانع تولید سیتوکینهای التهابی و آنزیم های تولید کننده پروستاگلاندین ها می شوند و از همین رو کاهش دهنده ی واکنش های التهابی و بیماری های قلبی است.
 
همچنین باعث کاهش کلسترول، تری گلیسیرید، فسفولییپدها می شود و نتیجتا سبب کاهش تخریب های آترواسکلروتیکی شده  و افزایش کلسترول خوب را موجب می شود.
 
 
سوء هاضمه
معجون عسل و زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان های بسیار قوی است و استفاده از آن موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن خواهد شد و ترکیب و مخلوط این دو پروتئین زیادی را خواهد داشت و استفاده از ان به فرآیند گوارش کمک خواهد نمود و ترشح صفرا را تحریک خواهد کرد تا چربی ها به راحتی حل و دفع شوند.
شربت این انعام خدادادی سبب تسهیل تحرکات روده، بالا بردن توان جذب مواد مغذی و کاهش ضایعات را دنبال خواهد داشت و از آن می توان برای کاهش التهاب معده در کودکان استفاده نمود.
 

مصرف 1 قاشق چایخوری شربت عسل و زنجبیل برای کسانی که دارای دستگاه گوارش ضعیف هستند بسیار مفید است.

 

پیشگیری از سرطان

درمان بیماری
 
شربت عسل و زنجبیل در کاستن عوارض شیمی درمانی بسیار موثر بوده و همچنین احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.
تحقیقات نشان داده است مصرف این ترکیب گیاهی، محرک آنزیم های آنتی اکسیدانی است که احتمال رشد سرطان و متاستاز را کاهش می دهد.
 
زنجبیل همچنین به دلیل تخلیه ی معده از ناراحتی معده، حالت تهوع و استفراغ به خصوص در زمان شیمی درمانی پیشگیری می کند. زنجبیل می تواند اثرات ناشی از شیمی درمانی را متعادل ساخته و تهوع ناشی از آن را کاهش دهد.
 

درمان آسم

درمان خانگی آسم
 
از ترکیب عسل، زنجبیل و فلفل سیاه معجونی شفابخش به دست می آید که توانایی تسکین علائم آسم و حتی توان درمان آن را دارد این مخلوط خاصیت ضدالتهابی داشته و به کاهش تنش و بهبود جریان اکسیژن به ریه ها و آرامش رگ های خونی در ریه ها کمک نموده و همچنین یک خلط آور فوق العاده محسوب می شود و می تواند سرفه، سرماخوردگی، گلودرد و آبریزش بینی را درمان نماید.
 

طرز تهیه

1 قاشق چایخوری پودر خشک زنجبیل یا 2 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده ی تازه را داخل قوری ریخته و کمی آب جوش به آن اضافه نمایید به مدت 5 دقیقه آن را با حرارت ملایم دم کنید سپس آن را با عسل شیرین کرده و میل کنید.
 
عسل و زنجبیل
 
همچنین می توانید برای تهیه ی این شربت 1 قاشق چایخوری عصاره ی ریشه ی زنجبیل را با 1 قاشق چایخوری عسل و کمی آب ولرم ترکیب نموده و میل نمایید و نیز می توانید عسل را به چای یا دمنوش زنجبیل و دارچین نیز اضافه نمایید و از خواص بی شمار ان بهره مند شوید.
 
 
 
منبع:  بوعلی دارو