عسل با خاصیت های فراوانی که دارد از قدیم و الایام در طب سنتی برای درمان انواع دردها استفاده می شده و رواج داشته است و هم اینک نیز خصوصا در طب اسلامی استفاده از آن برای انواع دردها توصیه می شود در قرآن کریم نیز از عسل بعنوان شفای مردم یاد شده است ما در این بحث به درمان زخم معده با عسل و نحوه مصرف آن خواهیم پرداخت.

برای درمان زخم معده خود کافی است یکی از موارد اشاره شده در زیر را استفاده نموده و تا پایان مراحل درمان ادامه دهید:

درمان زخم معده با عسل

  1. برای درمان ورم و زخم معده شب قبل از خواب و صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری عسل میل نماید.
  2. 20 گرم برگ و ریشه کاسنی را در یک لیتر آب جوشانده و پس از صاف کردن آن را با عسل مخلوط نمایید و صبح ناشتا دو فنجان میل نمایید.
  3. کافیه مقداری عسل و آب را باهم مخلوط کنید و بطور مداوم و شب قبل از خواب میل نمایید علاوه بر درمان معده، سیستم دفاعی بدنتان را نیز افزایش می دهد و بسیار مقوی و انرژی زا می باشد.
  4. مقداری عسل را با انجیر با نسبت های مساوی مخلوط نموده و میل کنید ترکیب این دو نعمت بهشتی در درمان زخم معده بسیار مفید و موثر خواهد بود.
  5. برای بهبود زخم معده هرروز صبح بصورت ناشتا و شب موقع خواب یک قاشق عسل طبیعی را در 1 استکان آبجوش حل کرده و میل نمایید این شربت عسل علاوه بر ترمیم زخم معده در رفع تپش قلب، رفع کم خونی و تقویت اعصاب بسیار موثر خواهد بود.
  6. مخلوط عسل و پودر دارچین، درمان کننده درد معده، زخم معده و نفخ می باشد استفاده از این ماده ترکیبی که براحتی در دسترس هستند توصیه می شود.
  7. برای مداوای زخم معده خود دو ساعت قبل و یا سه ساعت بعد از غذا، یک قاشق عسل را با آب ولرم حل نموده و میل کنید.
  8.  برای درمان زخم معده و ورم آن 1 قاشق چایخوری گزنه را در یک لیوان آب جوش دم کرده پس از خنک شدن آن (ولرم) با عسل مخلوط نموده و یک ساعت بعد از غذا بنوشید.